Expoziția de grafică „Sibiul în viziunea noastră”

Galeria Națională de Artă Naivă a Muzeului Județean Argeș găzduiește, începând din 15 februarie, ora 13.00, expoziția de grafică a elevilor

Liceului de Arte „Dinu Lipatti” din Pitești, coordonați de profesorii Laurențiu și Adina Baltă.

Evenimentul este dedicat prezentării lucrărilor realizate de talentații elevi participanți la tabăra de creație din Sibiu in vara anului 2023, care și-au găsit inspirația în frumusețile naturii, lucrând în plein-air. Această expoziție reprezintă culminarea eforturilor și pasiunii elevilor, oferind vizitatorilor ocazia unică de a admira diversitatea expresiilor grafice născute din interacțiunea directă cu peisajele pitorești din împrejurimile Sibiului.

Fiecare lucrare este o poveste, o invitație la dialog și reflecție, transpunând în imagini emoțiile și impresiile artistice ale tinerilor creatori.

Profesori coordonatori Laurențiu și Adina Baltă

Expoziția poate fi vizitată în fiecare zi a săptămânii, între orele 9.00 – 19.00, la Galeria Națională de Artă Naivă, intrarea din Bulevardul Eroilor.