Vernisajul expoziției „ATESTAT 2024”

Muzeul Județean Argeș, instituție de cultură aflată sub autoritatea Consiliului Județean Argeș, vă invită vineri, 14 iunie, ora 10.00,  la Galeria Națională de Artă Naivă, unde va avea loc vernisajul expoziției „ATESTAT 2024”.

Pe simeze vor fi expuse lucrările absolvenților clasei a XII-a din cadrul secțiilor: Arhitectură, profesor coordonator Cătălin Paul Cozma, Artă Monumentală, profesor coordonator Lavinia-Elena Vieru, Arte Textile – Tapiserie, profesor coordonator Monica Dinu, Grafică, profesor coordonator Laurențiu Baltă.

Expoziția poate fi vizitată în fiecare zi a săptămânii, între orele 9.00 – 19.00, în perioada 14 iunie-12 iulie, la Muzeul Județean Argeș, intrarea din Bulevardul Eroilor.