Wednesday, 29 August 2018 13:24

Lansare de carte DIN ISTORIA SPORTULUI ARGEŞEAN DE LA ÎNCEPUTURI PÂNĂ ASTĂZI

DIN ISTORIA SPORTULUI ARGEŞEAN DE LA ÎNCEPUTURI PÂNĂ ASTĂZI

Muzeul Judeţean Argeş va fi gazda unei lansări de carte, aparținând autorului Sevastian Tudor.
Lansarea volumului DIN ISTORIA SPORTULUI ARGEŞEAN DE LA ÎNCEPUTURI PÂNĂ ASTĂZI va avea loc joi, 30 august, ora 13.00 în amfiteatru.
Apărută la Editura Ordessos cartea prezintă cluburile reprezentative ale sportului argeşean, antrenorii şi arbitrii cunoscuţi, presa sportivă şi sportivi de valoare ai Argeşului de-a lungul a peste 100 de ani.
Printre aceştia se numără: Nicolae Dobrin, Carol Corbu, Olimpia Cataramă, Crinu Olteanu, Marian Oprea,Larisa Lăcustă,Marian Popescu, Mircea Fulger,George Ziguli, Ruxandra Dragomir, Doina Anton Spânu, Nicu Grigoraş, Viorel Ioana, Mihai Boţilă, Ion Dulică şi mulţi alţii.
La sfârşitul volumului sunt ataşate fotografii ale sportivilor ageşeni.

Read 1283 times Last modified on Wednesday, 29 August 2018 13:30